Манчестер јунајтед на емотивен начин се прости од Солскјер (ВИДЕО)

Оле Гунар Солскјер веќе не е тренер на Манчестер јунајтед откако утрово беше потврдено дека норвешкиот стратег е отпуштен. Тој помина скоро четири години на „Олд трафорд“ период во кој не успеа да освои ниту еден трофеј.

Од клубот со емотивно видео му се заблагодарија на популарниот Оле велејќи дека секогаш ќе биде еден од нив.

 

Се вчитува...