Манчестер јунајтед не застанува – Следната сезона го носи Халанд

Манчестер јунајтед не планира да застане по потпишувањето на договорот со Кристијано Роналдо. Имено тимот од „Олд трафорд“ уште отсега се насочува кон потписот на еден од најдобрите млади фудбалери во светот, Ерлинг Халанд.

Норвежанецот во моментов е дел од Борусија Дортмунд, тим од кој токму ова лето во Манчестер стигна Џејдон Санчо. Следното лето Јунајтед би можел да го доведе младиот Норвежанец за 75 милиони евра што би била одлична сума за фудбалер како него.

 

Се вчитува...