Манчестер Сити лесно го совлада Брајтон (ВИДЕО)

Манчестер Сити го совлада тимот на Брајтон со 1:3 на гости. Сити својата сила ја демонстрираше во првите 30 минути кога постигна три гола, а потоа само Брајтон намали, за Махрез во финишот ги постигне конечните 1:4.

Гундоган во 13. минута, потоа Фоден во 28, и Фоден во 31. минута, донесоа голема предност. МекАлистер во 80. минута од пенал намали, а потоа Махрез во судиското надополнување ги постави конечните 1:4.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Се вчитува...