„Манџукиќ е голем и силен, ама не е долготрајно решение за Јунајтед!“

Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Вес Браун вели дека Марио Манџукиќ не би бил долготрајно решение за Јунајтед иако во прв момент би бил добро засилување.

На Јунајтед му недостасува напаѓач кој би бил присутен во 16 метри, а Браун смета дека токму Манџукиќ би можел да помогне.

„Голем е, силен е, може да ја задржи топката. Би бил одлично дополнение за овој состав. Со него може да се комбинираат и повеќе тактички варијанти. Квалитетен фудбалер е, и ако дојде ќе биде добро засилување. Но, Манџукиќ секако не е решение на долги патеки“ – вели Вес Браун.

Се вчитува...