Мане го носи Ливерпул во водство против Манчестер Сити (ВИДЕО)

Ливерпул поведе во дербито на седмото коло во Премиерлигата против Манчестер Сити со голот на Садио Мане во 59. минута од мечот.

По отварањето на теренот, Мане одлично се отвори во шестнаесетникот, а по идеалната асистенција на Салах, Сенегалецот не ја пропушти шансата да го доведе својот тим во водство.

Се вчитува...