Мареј се враќа во форма – фантастичен поен на Британецот на турнирот во Вашингтон(ВИДЕО)

Еден од најдобрите британски тенисери на сите времиња, Енди Мареј со братот Џејми се пласираше во второто коло во конкуренција на парови на АТП турнирот во Вашингтон, откако беа подобри од француската двојка Рожер-Васелан и Никола Мау.

Еден поен во мечот покажа дека Мареј се враќа во старата форма по операцијата на колкот.

 

Се вчитува...