Марио Младеновски на проба во Динамо Киев

Македонскиот репрезентативец Марио Младеновски, младиот дефанзивец кој го напушти Вардар е на проба во украинскиот Динамо Киев. Тој игра тест – натпревари за младинскиот состав на Динамо Киев до 21 година и доколку задоволи ќе потпише договор со украинскиот гигант. Поволна околност е што доаѓа како слободен агент откако доби чисти документи од Вардар поради долговите што најтрофејниот клуб ги има кон фудбалерите.

Агент на Марио Младеновски е поранешниот репрезентативец Горан Попов, кој добар дел од кариерата мина токму како член на Динамо Киев. Релациите ги искористи да го доведе на проба и Марио Младеновски.

Се вчитува...