Марк Гасол се врати во Шпанија – ќе игра во втората лига (ВИДЕО)

Марк Гасол по 13 години се врати во Шпанија и ќе настапува во Втората лига каде ќе биде дел од тимот на Гирона, кој воедно е и негов клуб формиран во 2014 година.

По заминувањето од САД и НБА лигата каде настапуваше од 2008 година за Мемфис, Торонто и Лејкерс, опицја за искусниот центар беше и неговиот поранешен клуб Барселона, но 36-годишникот се одлучи да му помогне на својот клуб кој се мачи во сезоната.

Се вчитува...