Мечот Данска – Финска е прекинат, цела фудбалска Европа се моли за Ериксен

Европската фудбалска федерација (УЕФА) објави дека натпреварот меѓу Данска и Финска е прекинат и денеска нема да се доигра по страшните сцени кои се случија на стадионот во Копенхаген.

Кристијан Ериксен колабираше на крајот на првото полувреме, а докторите се борат за неговиот живот. Тој е изнесен од стадионот, но се уште нема информации каква е неговата здравствена состојба.

 

Се вчитува...