Медалист од СП во атлетика од 2017 загина во сообраќајна несреќа

Освојувачот на бронзениот медал на 400 метри од Светското атлетско првенство во 2017 година во Лондон, Абделела Харун трагично загина во сообраќајна несреќа. 24-годишниот Суданец, кој настапуваше за Катар покрај бронзата од Светското првенство во Лондон, има и сребро од Светскиот шампионат во сала во 2016 година во Портланд.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by World Athletics (@worldathletics)

Се вчитува...