Мејведер игра пинг понг на кристална маса вредна 30.000 долари

Боксерскиот мултимилијардер Флојд Мејведер живее во голем стил. Тој се пофали дека специјално за него е изработена кристална маса за пинг понг. Тој и пријателите многу често знаат да се испробаат во овој спорт, а Мејведер нарачал кристална маса која чини 30.000 американски долари.

Тоа и не е премногу чудно, ако се знае дека боксерот троши милиони долари на обложувалници, автомобили, жени, забави и скапи пијалоци…

Се вчитува...