Меклафлин повторно го урна светскиот рекорд на 400 метри со пречки (ВИДЕО)

Неверојатната млада американска атлетичарка Сидни Меклафлин повторно го урна светскиот рекорд на трката на 400 метри со пречки.

Американката на домашниот трајалс за учество на Светското првенство истрча време од 51.41 секунди, што е за пет стоти делови од секундата побрзо од нејзиното досегашно најдобро време кое го постави минатата година на Летните олимписки игри во Токио.

Се вчитува...