МекТоминеј му донесе победа на Манчестер Јунајтед (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед освои три бода на гостувањето во Бирмингем кај Астон Вила. Јунајтед имаше предност, а потоа Астон Вила успеа да израмни, но во финишот, во 86. минута МекТоминеј донесе победа.

Хојлунд во 17. минута од средбата на асистенција на Мегваер успеа да донесе предност. Даглас Луис во 67. минута успеа да израмни, после неколку шанси и одбранети удари од Онана.

Но, на асистенција на Далот, МекТоминеј во 86. минута од средбата успеа да донесе предност и победа за Јунајтед.

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...