Меси е фудбалско божество за Аргентина: Два гола за пресврт и пат кон мундијалот

Аргентина по само една минута од решавачкиот квалификациски дуел против Еквадор на гости беше во незавидна позиција и губеше со 0-1, но потоа се појави божеството Лионел Меси. Со два гола, во 12.минута и во 20.минута, направи целосен пресврт и сега Аргентина има отворен пат кон мундијалот во Русија…

Се вчитува...