Меси и Гризман не разговаараат ниту на тренинзи

Фудбалерите на Барселона, Лионел Меси и Антоан Гризман не се во најдобри односи, а нивниот конфликт влијае и на играта на клубот, пренесуваат шпанските медиуми. Толку е лош односот меѓу двајцата фудбалери, што тие не комуницираат меѓу себе ниту на тренинзите.

Францускиот репрезентативец неодамна изјави дека му е тешко да најде заеднички јазик со Меси кој месеци назад посакува во клубот да се врати Нејмар.

 

Се вчитува...