Меси: Се вратив во Барселона да се подготвувам за сезоната, но наеднаш бев шокиран

Лионел Меси даде мега-интервју за „Франс-фудбал“ во кое говореше за целата сага околу неговото преминување од Барселона во Пари Сен Жермен, но и за очекувањата со клубот од главниот град на Франција, за кого се освен освојување на тројна титула би бил голем неуспех.

Тој вели дека по крајот на летниот одмор се вратил во Барселона и почнал да се подготвува за сезоната, но добил шокатни вести.

„Се вратив во Барселона за да се подготвувам за новата сезона. Мојата идеја беше да ставам потпис на нов договор со Барса и веднаш да почнам со тренинзи. Мислев дека се е средено и дека на договорот недостига само мојот потпис. Сепак, кога видов дека не е така бев шокиран“, изјави Меси. 

 

Се вчитува...