Милан доби прв официјален фан клуб во Македонија

Италијанскиот калчолигаш Милан официјално го има првиот фан клуб од Македонија. Тоа е Milan Fans Macedonia. Членовите на овој клуб, испратија и свое соопштение до јавноста, кое го објавуваме во целост…

milan fans macedonia text

Се вчитува...