Милевски од трибините со поддршка за својот Вардар (ФОТО)

Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Благоја Милевски не ја пропушти можноста за од трибините повторно да даде поддршка за својот Вардар.

Личноста која, и како фудбалер-капитен но и како шеф на стручен штаб, донесе титули за „црвено-црните“ сега со поддршка за прволигашки опстанок на најтрофејниот македонски клуб кој денеска на „Тодор Проески“ ремизираше (1-1) со Ренова.

 

Се вчитува...