Mилвоки ја прегази Филаделфија (ВИДЕО)

Милвоки бакс стигна до лесен триумф на домашен терен над Филаделфија 76 со убедливи 119-98 во првиот натпревар од денешната програма во најсилната кошаркарска лига во светот, НБА.

Филаделфија дефинитивно нема да има големи аспирации во плеј-офот ако од повредата не се врати Џоел Ембид, а тоа се покажа и вечерва каде домашните бакс славеа и полесно од очекуваното.

Јанис Адетокумбо со 30 поени, надополнети со 12 скока и девет асистенции бешепрво име кај победникот, додека кај поразените Тајрис Макси постигна 24 поени.

 

Се вчитува...