Минимален пораз на репрезентацијата до 19 години од Бугарија

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби со 1-0 од Бугарија во пријателски натпревар кој се одигра денеска. Клучниот момент на мечот се случи во 51. минута кога играчот на Ботев Пловдив, Никола Илиев донесе триумф за својата репрезентација.

До крајот за издвојување е црвениот картон кој го заработи нашата репрезентација во финишот на мечот.

Се вчитува...