Минута молчење на стартот од мечот Еурофарм Пелистер – Татабања (ФОТО)

Денешниот натпревар од четвртото коло во Лигата на Европа меѓу Еурофарм Пелистер и Татабања почна со минута молчење во салата „Боро Чурлевски“, во чест на починатите во страшната сообраќајна несреќа во Бугарија.

Битолските „фармацевти“ воедно ја откажаа предвидената фан-зона што сезонава е пракса во пресрет на домашните европски натпревари.

Се вчитува...