Младата репрезентација против Црна Гора за потврда на убедливиот триумф против Казахстан

Македонската репрезентација до 21 година денеска од 17 часот во Подгорица ја очекува вториот квалификациски натпревар за пласман на Европското првенство 2021 година. По убедливиот триумф од 7-1 против Фарски oстрови од отворањето на квалификацискиот циклус, нашата репрезентација се надева дека победничката низа ќе продолжи и по натпреварот во главниот град на Црна Гора.

Напаѓачот Дарко Чурлинов смета дека на натпреварот мора да му се пристапи максимално сериозно ако сакаме позитивен резултат.

Натпреварот меѓу младите селекции на Црна Гора и Македонија се игра на на „ДГ“ арената во Подгорица со почеток од 17 часот.

Се вчитува...