Младите под идеални услови во Терме Чатеж во подготовка за квалификациите за ЕП (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 21 години ја стартуваше втората фаза од подготвителниот собир, со подготовките во Терме Чатеж, Словенија.

По првиот дел од подготовките во Скопје, од денеска избраниците на Благоја Милевски ќе финализираат во Терме Чатеж каде за четврток (3. јуни) е планиран и пријателскиот натпревар со домаќинот Словенија.

Македонија, со сосема нова генерација, во септември ги стартува новите квалификации за пласман на Европското првенство.

 

Се вчитува...