Младите „соколи“ прегазени од Фалко

Карпош соколи со убедлив пораз го заврши својот настап од Еврокупот на ФИБА откако македонскиот вицешампион вечерва загуби во СЦ „Јане Сандански“ од унгарскиот претставник Фалко со преубедливи 43-104. Иако разликата е огромна, мора да се истакне дека „соколите“ настапија со само седум играчи, шест од нив младинци, кои помагаат тимот да го издржи најтешкиот период поради огромната финансиска криза.

<p style="text-align: justify;

Се вчитува...