Многу борба, помалку квалитет – Јовановски ја одбрани Академија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Многу борба, тврдо реми, со помалку квалитет на двете страни демонстрираа Шкупи и Академија Пандев на дуелот од 20. коло во ПМФЛ.

Двете екипи имаа шанси во првото полувреме, а во вториот дел Шкупи беше тимот кој повеќе офанзивно се обидуваше, но Марко Јовановски беше одличен на голот на Академија Пандев спречувајќи погодок во сопствената мрежа…

 

Се вчитува...