Многу голови, многу повреди…, Брегалница немаше ‘милост’ за новиот второлигаш (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Повеќе од интересен натпревар, и покрај апсолутната доминација на домаќините, одиграа Брегалница и Слога Виница во 7. коло од Втората лига – Исток. Многу голови, отворен фудбал и на двете страни, со, за жал, и многу повреди на почетокот од дуелот и на двете страни, ја одбележаа средбата во Штип на која единствено недостасуваа навивачите. Но, не недостасуваше и познатата „Фаланга“ која вообичаено од надворешниот дел на стадионот не се штедеше во поддршката за своите миленици.

„Сините“ уште еднаш потврдија дека ќе водат сериозна трка за врвот со Тиквеш иако јасно е дека долго ќе треба да го одржуваат позитивниот континуитет…

 

Се вчитува...