Модриќ, сепак, би можел во Милан?

Најдобриот светски фудбалер за 2018 година, Лука Модриќ, би можел да се пресели во Милан. Иако првично ја одби понудата на Звонимир Бобан, неговиот сонародник и идол од детството, сепак, агентот на Модриќ е виден во Милано, како влегува во просториите на Милан. Дефинитивно има преговори за негова преселба во Серија А, но прашање е дали Хрватот ќе се одлучи на ваков чекор поради тоа што италијанскиот клуб претстојната сезона нема да настапува на европска сцена.

34-годишниот Лука Модриќ има уште една сезона од актуелниот договор со Реал Мадрид. Тој заработува 12,5 милиони евра годишно во „кралскиот клуб“, плата што нема да може да ја добие во Милан.

Се вчитува...