Момчето што додаваше топки го слави цела Панама (ВИДЕО)

Панама се пласира на Светското првенство во Русија, откако ја совлада Костарика со 2-1. Роман Торес го постигна победничкиот гол во 88.минута, но цела Панама го слави момчето што додаваше топки.

По примениот гол, Костарика тргна во фуриозни напади кон голот на Панама, а во еден момент, момчето што додава топки истрча крај аут – линијата и ја шутна топката далеку наместо да ја врати назад за фудбалерите на гостинската селекција. Срамен потег од спортски аспект, но ’херојски’ кога е Панама во прашање…

Се вчитува...