Момент: Фудбалерите на Наполи и Рома ја запреа играта во 10. минута да оддадат почит за Марадона

На натпреварот од 9. коло во Серија А, фудбалерите на Наполи и Рома ја запреа играта во 10. минута да оддадат почит на легендарниот аргентински ас Диего Армандо Марадона, кој почина на 60-годишна возраст.

Момент за одбележување од викенд натпреварите ширум светов…

 

Се вчитува...