Мората и Квадрадо ја „решија“ Болоња (ВИДЕО)

Јувентус стигна до триумф на гостувањето кај Болоња од 0-2 во 18. коло од италијанската Серија А. Алваро Мората уште во 6. минута донесе водство за „старата дама“, резултат со кој се замина на полувреме.

Во вториот дел Хуан Квадрадо на асистенција токму на Мората во 69. минута ги постави конечните 0-2.

 

 

Се вчитува...