Мората со два гола за триумф на Јуве над Лацио (ВИДЕО)

Јувентус славеше со 3-1 против Лацио во 25. коло од Серија А, и покрај негативата по стартот на дуелот.

„Лацијалите“ први дојдоа до предност со голот на Кореја во 14. минута.

Но, се потоа беше во знакот на „црно-белите“. Рабиот најпрво во 39. минута го израмни резултатот, а во вториот дел Мората со два гола, во 57. минута и во 60. минута ја донесе конечната победа.

 

Се вчитува...