Може Јунајтед, може и Ливерпул – И „црвените“ почнаа убедливо (ВИДЕО)

Ливерпул триумфираше со 0-3 на гостувањето кај Норич во 1. коло од новата сезона во Премиер-лигата. Диого Жота во 26. минута донесе водство за „црвените“ резултат со кој се замина на полувреме.

Во вториот дел победата на тимот од „Енфилд роуд“ ја потврдија Роберто Фирмино во 65. и Мохамед Салах во 74. минута.

 

 

 

Се вчитува...

buy windows 11 pro test ediyorum