Mozzart дава најголеми квоти на свет: Барселона 1,18, Аталанта 2,55 и Вилем II 1,85!

Нови изненадувања од кујната на Mozzart.

Оваа среда букмејкерите гарантираат дека овие три интересни дуели од денешната програма, во секој момент ќе имаат најголеми квоти на светот.

Одиграјте го вашиот тикет веднаш, а мотив плус е нивната голема наградна игра ПОГОДИ ГО НАЈДОЛГИОТ ТИКЕТ, во која најдобриот добива автомобил BMW 520d.

Барселона – Елче (среда, 19.00), кец 1,18

Барселона никако да фати приклучок со мадридските ривали. Таман што врза седум победи во Примера, во претходното коло ремизираше со Кадиз и испушти прилика да го намали заостанувањето со Атлетико на шест бодови. Вечерва ќе го бркаат последниот воз. Елче беше во катастрофална серија од 16 натпревари без победа во првенството, но во минатото коло ја прекина против Еибар, со кого е сега изедначен по бројот на бодови, и тоа во опасната зона. Гостите никогаш немаат славено со каталонците, на осум меѓусебни дуели имаат едно реми и седум порази.

Аталанта – Реал Мадрид (среда, 21.00), кец 2,55

Реал Мадрид го чека вистински пекол вечерва во Бергамо. Не толку поради фактот што Аталанта во минатата, дебитантска сезона во елитното континентално натпреварување покажа дека многу нема да и значи вечерашниот ривал и неговата историја, односно тоа што минатите сезони се профилираше како немилосрдна гол-машина, а и фактот што Зидан во Бергамо доаѓа без пола тим. Поради тоа, во тимот нема да има промени. Истите ониe кој чесно се намачија во Ваљадолид пред четири денови, ќе клекнат пред Божицата. Со јасна цел – да останат во живот и купат време како повредените играчи би се вратиле пред реваншот на Алфредо Ди Стефано на 16. март. Како би успеале во таа намера, ќе ја искористиме онаа фудбалска флоскула, ќе мораат вечера да „изгинат“ на теренот. Бидејќи Аталанта и покрај повремените осцилации и понатаму е онаа старата, немилосрдна и ефикасна. Всушност, само Интер и Баерн во просек имаат постигнато повеќе голови од Божицата сезонава.

Вилем II – Ден Хаг (среда, 16.30), кец 1,85

Дерби на дното се игра во Ередивизија. Вилем II оваа сезона не е ни налик тимот кој претходно избори квалификации за Лига Европа. Домаќинот после 22. кола има само три победи и 13 бодови на контото, а во претходните две рунди претрпи убедливи порази од Феенорд (5:0) и Утрехт (6:0), па во моментов, само Венло има повеќе примени голови. Ден Хаг е бодовно израмнет со денешниот ривал, со тоа што има една победа помалку во првенството, а без победа на минатите седум натпревари во Ередивизијата. Традицијата цели на ревија од голови, со оглед на тоа дена на претходните шест натпревари, паднаа три или повеќе голови.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработете во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет

 

Се вчитува...