Mozzart дава најголеми квоти на свет: Србија У21 1,28, Франција 2,75, Мали 1,80 и Австралија 1,55!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти!

Редовна чест со елитните натпревари во Mozzart.

Во тек се разновидни фудбалски акции ширум планетата. Букмејкерите на Mozzart за денес подготвија одлични квоти, а четири во секој момент ќе бидат најголеми на свет.

Уживајте и заработите со најголемите квоти на свет.

ЕРМЕНИЈА У21 – СРБИЈА У21 (ЧЕТВРТОК, 16.00), ДВОЈКА 1,28

Српските надежи не се прославија на стартот на квалификациите за Европското Првенство. Избраниците на Звонко Живковиќ освоија само еден бод после две кола, и тоа без постигнат гол. По поразот од Украина на свој терен (0:1), следеше реми без погодоци во Охрид против Македонија. Трагичар на натпреварот беше фудбалерот на Манчестер Сити кој игра на позајмица во холандскиот Зволе, Слободан Тедиќ, кој промаши пенал во првото полувреме. Последната шанса за „орлите“ да фатат приклучок за врвот е гостувањето во Ереван против Ерменија. Домаќинот има три бодови од три натпревари. Победени се Фарски Острови на свој терен, а доживеаја и два порази.

БЕЛГИЈА – ФРАНЦИЈА (ЧЕТВРТОК, 20.45), ДВОЈКА 2,75

Кој ќе оди на мегдан со Шпанија во финалето од Лигата на Нации – Белгија или Франција? Тоа ќе биде реприза од полуфиналето на Мундијалот во Русија 2018 година, кога Триколорите славеа 1:0 со погодокот на Самјуел Умтити. Натпреварот се игра на неутрален терен во Торино. Двете селекции спаѓаат во светскиот крем и се едни од фаворитите за титулата следната година во Катар. Ѓаволите имаат три последователни победи во квалификациите за Мундијалот. Селекторот на Французите, Дидие Дешамп на секоја позиција во тимот има ѕвезди, но Галските Петли не се баш добри во последно време. Имаат две ремија во претходните три натпревари во квалификациите за Мундијалот во катар. Од петте претходни дуели меѓу овие две селекции, четири завршија со 0-2 голови.

МАЛИ – КЕНИЈА (ЧЕТВРТОК, 21.00), КЕЦ 1,70

Домаќинот е фаворит во Групата Е од африканските квалификации за Мундијалот во катар. Има четири бодови во првите два натпревари, и тоа без примен гол. Кенија нема пораз, но ни победа, одиграа два пати нерешено против Уганда и Руанда. Мали ќе биде лишен од услугите на најдобриот играч, ѕвездата на Брајтон, Бисума. Он е повреден, но пред неколку денови и уапсен во Англија поради инцидент во еден ноќен клуб. За Кенија ќе игра и Ричард Одада, фудбалер на Црвена Ѕвезда на позајмица во Металац. Гостите на последните шест мечеви се без пораз, но ќе го имаат најтешкиот испит до сега, да останат непоразени и да ги задржат шансите како победници на групата да одат во наредната фаза од квалификациите.

АВСТРАЛИЈА – ОМАН (ЧЕТВРТОК, 20.30), КЕЦ 1,55

Фудбалската репрезентација на Австралија ќе проба денес да ја забележи 11. последователна победа во квалификациите за Светското првенство 2022. „Озис“ токму во Катар ќе ја дочекаат селекцијата на Оман, а пет дена покасно ќе играат во гости кај Јапонија. Со најмалку четири бодови од овие натпревари, Австралија ќе направи голем исчекор кон пласман на најголемата фудбалска смотра во светскиот фудбал. Селекторот Грем Арнолд не може да смета на првотимецот на Црвена Ѕзвезда, Милош Дегенек, кој е позитивен на корона вирусот, а вирусот од строј го исфрли и Бред Смит од Сиелт Саундерс. Со одлука на селекторот, на следните натпревари не се повикани ниту голманот Пол Изо и дефанзивецот Рајан Стрејн.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработите во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

Се вчитува...