Mozzart ги собра регионалните ѕвезди – Погледнете како изгледа средбата на Биковиќ, Северина и Шербеџија

Што имаат заедничко Северина, Милош Биковиќ и Раде Шербеџија? Поглед назад, во нивните богати кариери, јасно ни говори дека тие тројца се победници во она што го прават, а поглед напред ќе ви открие дека овој пат се најдоа на заедничка задача – низ целиот регион да ја пренесат пораката од Mozzart – БИДИ ПОБЕДНИК!

Подобри од нив за таа работа нема – гласот на Северина веќе со децении е омилен од Гевгелија до Триглав, улогите на Милош се раскажуваат во сите временски зони, од Енкориџ до Владивосток, а храброста на Раде пред камера е легендарна и таму каде, кога е во прашање филмската индустрија, сè почнува и завршува – во Холивуд.

Победници. А на таквите местото им е во Mozzart.

Новата спектакуларна реклама на компанија Mozzart ни носи филмско сценарио и интересен заплет – кој ќе го освои значајното признание, а кој ќе биде победник, ќе дознаете наредните денови, и ќе имате можност да фрлите поглед и позади сцената и да дознаете како најголемите ѕвезди го поминуваат времето додека камерата не е вперена во нив. Сето ова е во режија на еден од најталентираните српски режисери Немања Чипраниќ.

Дали ќе победи шармот, младоста или искуството, каква е вашата прогноза?

Токму Mozzart е местото каде што се среќаваат младоста и искуството. Во кое навидум неспојливото делува природно поврзано. Место на кое сме сите исти. Со желба за добра забава и возбудувања. Оние кои не се откажуваат – победници.

Милош Биковиќ со задоволство одговори на повикот за оваа улога.

„Ни недостига повеќе квалитетна и уметничка содржина, која го гради имиџот на вистинските брендови, а оваа реклама на Mozzart е токму тоа“, рече младиот актер.

Раде Шербеџија истакна дека му претставува особено задоволство што по прв пат работи со Биковиќ за кого слушнал многу убави работи.

„Драго ми е, се разбира, и заради Северина, но со неа веќе имам многу соработувано. За Милош сите зборуваат дека е одличен, драго ми е што конечно работиме нешто заедно. Ретко се согласувам да работам на вакви проекти, само кога искрено верувам во нив и имам добри соработници. Претходната реклама на која работев заврши на Супербоул, верувам дека и оваа реклама ќе има светла иднина“, истакна Шербеџија.

За крај, оваа фантастична екипа порачува:

Донеси одлука. Биди победник.

Се вчитува...

buy windows 11 pro test ediyorum