Му треба помош на Вардар: Кучето се изнервира, сакаше да даде гол (ФОТО)

Го игра Вардар последниот меч од Лигата на Европа, и се труди да оствари победа против Розенборг. Но, не им оди на „црвено-црните“ во второто полувреме, па едно куче влета на теренот, покажувајќи нервоза…

Kuce vo LE

И тоа сака Вардар да стигне до победа, па не сакаше ниту да излезе лесно од теренот. Се обиде Гачевски да го тргне, па тоа некако се смилува….

Се вчитува...