Мурињо ги дочека своите „пет минути“ – Со фотографија од титулата со Јунајтед во ЛЕ се подготвува за мечот против Џенова (ВИДЕО)

Жозе Мурињо и Рома утре вечер ќе и гостуваат на Џенова на нашиот Горан Пандев во натпревар од 13. коло во Серија А. Мурињо не би бил Мурињо ако не го искористи овој момент да ги поздрави своите поранешни „газди“ во Манчестер јунајтед.

По денешниот дебакл од Вотфорд само е прашање на време кога Оле Гунар Солксјер ќе добие отказ, а Мурињо сосема случајно реши баш денеска во својата канцеларија да ја има фотографијата со трофејот од Лигата на Европа кој го освои токму со Манчестер јунајтед.

За потсетување Оле Гунар Солскјер дојде во Манчестер јунајтед какоа замена за Мурињо.

 

 

Се вчитува...