Мурињо сака да го купи Умтити од Барса, би платил 60 милиони евра

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, не е задоволен од Виктор Линделоф, засилувањето кое дојде од Бенфика, па наредното лето ќе се обиде да доведе нов централен дефанзивец. Изборот на Португалецот е Самуел Умтити, одбранбениот фудбалер на Барселона и француски репрезентативец, за кого Мурињо смета дека би можел да игра одлично во тандем со Ерик Баи.

<p style="text-align: justify;

Се вчитува...