МЗТ убедливо го совлада Чаир 2030

Екипата на МЗТ Скопје ја славеше шестата победа во првенството, откако на домашен терен лесно го мина тимот на Чаир 2030 совладувајќи го со убедливи 106-61.

„Металците“ уште од стартот на мечот имаа контрола на играта и на резултатот, и секоја четвртина ја решија во своја корист.

За гостите не беа доволни ниту расположените Фреклин и Банч кои постигнаа 23, односно 22 поени. Кај победничкиот тим Робев беше најефикасен со 21 поен, за нешто помалку од 23 минути минати на паркетот.

Се вчитува...