На Ибра му требаа само шест минути за да постигне гол (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ се врати во дресот на Милан и тоа на најдобар можен начин. На одличниот напаѓач му беа потребни само шест минути по влегувањето во игра во дербито против Лацио за да го постигне својот прв гол сезонава.

Милан на 20 минути до крајот има предност од 2-0, откако претходно стрелаше и Леао.

 

Се вчитува...