На Кутињо му се допадна да седи на клупа, Бразилецот не сака да си замине од Барселона

Фудбалерот од средниот ред на екипата на Барселона, Филипе Кутињо не планира да ја напушти екипата во зимскиот преоден рок. Каталонскиот клуб сака да го продаде или изнајми Бразилецот, но не може да најде нов тим за него.

Поранешниот тренер на Браселона, Роналд Куман му даде шанса на 29-годишниот играч од средниот ред, но тој не успеа да се наметне во Барса оваа сезона.

Чави, кој неодамна го презеде тимот, планира да разговара со Кутињо пред да одлучи за неговата иднина во Барселона. И покрај тоа, самиот играч не сака да замине во јануари. Решен е да ја заврши сезоната, а на лето да ги истражи сите опции.

Се вчитува...