НА ОЛЕ ЦРНО МУ СЕ ПИШУВА: Ливерпул има предност од 0:4 на полувреме! (ВИДЕО)

Очигледно Ливерпул ќе ја запечати судбината на Оле Гунар Солскјер на клупата на Јунајтед. Во дербито, „црвените“ имаат предност од 0:4 на „Олд Трафорд“, и се блиску до победа. Ако вака продолжат, ќе му нанесат дебакл на Јунајтед, а веројатно тоа ќе биде и последен меч на Солскјер на клупата.

После Кеита и Жота кои донесоа 0:2, Салах со два гола во финишот на првиот дел уште повеќе ја продлабочи агонијата на домашниот тим, и го зголеми бесот на домашните навивачи.

Останува само вториот дел да се спаси нешто ако може да се спаси за Оле, кој, според играта, тешко дека ќе успее да направи нешто повеќе.

Се вчитува...