На Тотенхем не му е потребен Кејн за да го совлада Сити (ВИДЕО)

Манчестер Сити на лош начин ја почна одбраната на титулата во Премиер-лигата откако во првото коло загуби од Тотенхем со 1-0. И без Хари Кејн тимот од Лондон успеа да слави над актуелниот шампион на Англија, а клучниот момент се случи во 55. минута, кога Сон го матираше Едерсон.

Своето деби во дресот на „граѓаните“ го имаше и Џек Грилиш кој е последната аквизиција на клубот.

 

Се вчитува...