Надежите под полн ритам од прв ден: Грозданоски се приклучи на „четата“ на Милевски (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Младата репрезентација на Македонија под полн ритам од прв ден ги стартуваше подготовките за продолжението од квалификациите за ЕП. Составот на Благоја Милевски на 3. септември го очекува дуелот со Шпанија во Скопје, а потоа на 8. септември и пресметката на гостински терен со Фарските острови.

На „четата“ на Милевски се приклучи и прославеното име на македонскиот фудбал Влатко Грозданоски кој е нов член на стручниот штаб…

 

Се вчитува...