Најбрзиот гол во Серија А: Милан поведе за само 7 секунди (ВИДЕО)

Милан поведе на гостувањето против Сасуоло во 13. коло од Серија А по само седум секунди игра.

Само што стартуваше играта од центарот, Чалханоглу одлично го проигра Португалецот Рафаел Леао кој изби сам пред голот на домашните и прецизно стрелаше постигнувајќи го најбрзиот гол во Серија А…

 

Се вчитува...