Навивачите на Аталанта во Бергамо помагаат за изградба на новата болница (ВИДЕО)

И градоначалникот на Бергамо ги потврди информациите дека „биолошката бомба“ од каде почнала заразата со коронавирус во Италија главно е од „Сан Сиро“ каде на 19. февруари се одигра натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Аталанта и Валенсија.

Првиот пациент во Италија беше регистриран четири дена после тој натпревар. Сега Бергамо е еден од најзагрозените градови, поради што итно е започнато со изградба на нова болница. А, навивачите на Аталанта, „Курво норд Аталанта“, одлучија да помогнат во сето тоа чувствувајќи и одговорност што главно нивни членови го донеле вирусот во Бергамо…

 

Се вчитува...