Навивачите на Атлетико Мадрид му порачаа на Гризман – Сакаше да направиш име од себе, но…

Барселона го победи Атлетико Мадрид со 0-1, а хероз за Каталонците беше Лионел Меси. „Каталонскиот клуб“ во одличен натпревар да дојде до три бода, а мечот го одлучи Лионел Меси со голот од 86. минута.

Сепак, во центарот на вниманието беша Антоан Гризман кој минатото лето токму од „Ванда Метрополитано“ премина на „Камп ноу“. Францускиот фудбалер доби свирежи секој пат кога ќе беше во контакт со топката, а навивачите му посветија и интересна парола.

„Сакаше да направиш име од себе, но заборави да бидеш човек“, пишуваше на транспарентот. 

Се вчитува...