Навивачите на Јунајтед го нападнаа Солскјер, Бурно Фернандеш го бранеше (ВИДЕО)

Манечестер јунајтед доживеа нов срам во Премиер-лигата откако загуби на гостувањето кај Вотфорд со 4-1. Оле Гунар Солкјер кој одамна покажа дека не е кадар да го води тимот беше вербално нападнат од страна на навивачите на „црвените-ѓаволи“.

По овој напад веднаш изреагира Бруно Фернандеш кој застана во одбрана на својот тренер и покажа дека вината е и кај нив, а не само кај норвешкиот стратег.

 

 

Се вчитува...