НБА Топ 10: Атланта лепеше „банани“, Зубац го „постерираше“ Марјановиќ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни четири натпревари по кои Филаделфија, Атланта и Јута го осигураа свеоето место во следната фаза од разигрувањето, додека Далас поведе со 3-2 во серијата против Клиперс.

Меѓу најубавите потези на вечерта покрај „бананите“ на Атланта се најдоа и балканците Ивица Зубац и Бобан Марјановиќ…

Се вчитува...