НБА Топ 10: Балканска вечер на монструозни забивања (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни шест натпревари по кои на победи се радуваа Клиперс, Атланта, Лејкерс, Јута, Феникс и Бостон.

Меѓу најубавите потези имаше место за Јусуф Нуркиќ и Ивица Зубац…

Се вчитува...